اطلاعات فنی

لوورهای آلومینیومی یا نمای دوکی افزون بر مانع شدن از برخورد مستقیم نور خورشید بر ساختمان، به مهندسان  معمار این امکان را می دهد تا نمای ساختمان زیبایی را طراحی نمایند. نمای لوور آلومینیومی ساختمان شما را متمایز نشان میدهد.

لوورها نسخه تازه ای از نورگیرها می باشند که در اندازه های گوناگون ساخته می شوند و قابلیت آن را دارند که به صورت های افقی و یا عمودی در ساختمان تعبیه گردند. برخی از مدل های لوور آلومینیومی بر پایه شکل ظاهری آنها : این مدل از لوورها قادر هستند با بهره گیری از تیغه هایی با مقطع دوکی شکل نماهای ظریف و خیلی چشم نواز ایجاد کنند که نتیجه آن افزون بر زیبایی نما آفتابگیرهای کاربردی و مناسب نیز می باشد. قطر این لوورها 100 میلی متر تا 400 میلی متر است و لوورهای آلومینیومی (ساخته شده از آلیاژ 6063 آلومینیوم ) اثرگذاری اشعه های نور خورشید را تا 80% پایین می آورد و منجر به پایین آمدن مصرف انرژی تا 30% نیز می گردد. این مدل از 3 بخش عمده شکل گرفته که با وصل شدن به سازه ایجاد کانکشن لوور را می دهد. بخش متصل شده به سازه به اسم خورشیدی که دربرگیرنده دندانه ها است و همه مراحل نصب لوورها را از زاویه صفر درجه با بالا بردن 5/22 درجه ماکزیمم تا 5/67 درجه ممکن می کند. نوکی که به عنوان محافظ بخش به کار می رود با دندانه های تعبیه شده در بخش پایانی از یک سو به خورشیدی و از سمت دیگر به بخش اصلی وصل می گردد. مقطع دوکی که روی قسمت نوکی موجود است و باعث ایجاد همه نمای ساختمان می گردد. End cap گونه دیگری از جزییات نصب و تعبیه این مدل از لوورها است که برای وصل کردن از چپ و راست در ساپورت های ویژه و همینطور در بتن پایانی لوور قابل اجرا می باشد. قطر mm 100 تا mm 400 لوورهای آلومینیومی (تولید آلیاژ 6063 آلومینیوم ) تاثیر تشعشع نور خورشید را تا 80% کاهش داده و باعث می شود تا مصرف انرژی تا 30% کاهش یابد. این سیستم از 3 قطعه اصلی تشکیل شده است که با اتصال به سازه بوجود آورنده مجموعه لوور می باشند. قطعه اتصال به سازه به نام خورشیدی که دارای دندانه ها می باشد و کلیت قرارگیری لوورها را از زاویه صفر درجه با افزایش 5/22 درجه حداکثر تا 5/67 درجه امکان پذیر می سازد. منقاری که نگهدارنده قطعه اصلی می باشد که با دندانه های موجود در قسمت انتهایی از یک سمت به خورشیدی و از سوی دیگر به قطعه اصلی متصل می شود. مقطع دوکی که روی قطعه منقاری قرار گرفته و کلیت نما را می سازد. End cap نوع دیگری از دیتایل نصب می باشد که جهت اتصال از چپ و راست در ساپورت های خاص و همچنین بتن انتهایی لوور کاربرد دارد.در واقع این لوور ها نسل جدیدی از نورگیر ها هستند که در سایز های مختلف تولید شده و می توان آنها را به صورت های افقی و یا عمودی نصب نمود.

 

 

امروزه مصالح خشک با ویژگی های منحصر یه فرد(وزن کم ،مقاومت بالا،تنوع اندازه و رنگ،سرعت اجرا ....)جایگاه ویژه ای در صنعت ساختمان به خود اختصاص داده است.در کشور ما نیز با توجه به سازگاری نماهای سنتی و شرایط آب و هوایی این سیستم ها به صورت گسترده ای مورد استقبال مشاوران و متخصصان صنعت ساختمان قرار گرفته است.

مصالح خشک در اشکال هندسی خاص با دو نوع زیرسازی به صورت نمایان(visible)و مخفی (invisible) قابل اجرا می باشد.سرامیک های پرسلانی نیز با مقاومت بالا،وزن کم ،نفوذ پذیری بسیار پایین آب و در اندازه ها و رنگ های گوناگون قابل ارائه می باشد.شایان ذکر است از دیتیل های زیرسازی روش های مصالح جدید می توان برای نصب سنگ های طبیعی استفاده نمود.

Footer Logo

گروه صنعتی دروال الومینیوم با توجه به نیاز های کشور در زمینه مصالح جدید ساختمانی به منظور ارائه خدمات بهتر اقدام به جمع آوری محصولات متنوع و با کیفیت بالا در زمینه صنعت نمای ساختمان بوده است.

اطلاعات تماس

آدرس :
تهران-کامرانیه شمالی-نبش فرمانیه غربی-ساختمان شماره یک کامرانیه –طبقه 4- واحد 18

تلفن: 02122814197

تلفن: 02122814198

Please publish modules in offcanvas position.